یاهو-بلاگفا-یاهو-وبلاگ
ir-software
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ir-software
سلام به وب سایت من خوش آمدی :)

کمک به سازمان خیریه محک

پیش شماره خطوط موبایل ایران

Asemooni.com  

mobile پیش شماره خطوط موبایل ایران

این بخش آسمونی بعد از هر تغییری در شماره های موبایل کشور ، آپدیت خواهد شد

 پیش شماره تلفن همراه شهرهای ایران را میتوانید به صورت تفکیک شده استانی مشاهده نمایید ، پیش شماره موبایل استانها در اپراتور همراه اول به صورت ناحیه از 1 تا 8 می باشد:

 

ردیف

شماره ناحیه

پیش شماره

استانهای موجود در ناحیه

1

ناحیه 1

0911

استان گلستان، گیلان، مازندران

2

ناحیه 2

0912

استان تهران، البرز، زنجان، سمنان، قزوین، قم

3

ناحیه 3

0913

استان اصفهان، کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری

4

ناحیه 4

0914

استان آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل

5

ناحیه 5

0915

استان خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، سیستان و بلوچستان

6

ناحیه 6

0916

استان خوزستان، لرستان

7

ناحیه 7

0917

استان فارس، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، بوشهر

8

ناحیه 8

0918

استان همدان، ایلام، مرکزی، کردستان، کرمانشاه

 

جهت مشاهده پیش شماره خطوط شهرهای مختلف در استانها بر روی نام استان مورد نظر در لیست بالا کلیک نمایید

به جز شماره های بالا که مربوط به اپراتور اول یعنی همراه اول MCI (ارتباطات سیار TCI) می باشد

پیش شماره تلفن های همراه زیر از دیگر کد موبایل های ایران هستند که شامل سیم کارتهای اعتباری و دائم اپراتورهای مختلف بوده که به شرح ذیل میباشند :

9 0932 – شرکت تالیا ، Taliya (عرضه در کلیه شهرهای ایران)

4 0932 ، 0931 – اسپادان ، Spadan (عرضه در کلیه شهرهای ایران)

0934 – شبکه مستقل تلفن همراه کیش ، TKC (عرضه در جزیره کیش)

0910 ، 0919 – اپراتور اول ، همراه اول ، MCI (عرضه در کلیه شهرهای ایران)

0901 ، 0902 ، 0930 ، 0933 ، 0935 ، 0936 ، 0937 ، 0938 ، 0939 – اپراتور دوم ، ایرانسل ، Irancell (عرضه در کلیه شهرهای ایران)

0920 ، 0921 – اپراتور سوم ، رایتل ، تامین تلکام ، سازمان تامین اجتماعی ، Rightel (عرضه در شهرهای بزرگ ایران)

 

- شناسایی محدوده شماره موبایل در ایران:

* خطوط همراه اول: (پیش شماره های این خطوط در بالا ذکر شده و میتوانید استان را بدانید) ، (سپس برای اطلاع از شهر مربوطه ، بر روی استان مورد نظر کلیک کنید)

* خطوط ایرانسل: (پیش شماره های این خطوط در بالا ذکر شده) ، (این خطوط در کلیه استان ها توزیع می شوند و امکان شناسایی محدوده وجود ندارد) – ( با توجه به اینکه خطوط ایرانسل به صورت دسته جمعی توسط خریداران عمده تهیه می شوند، لذا با گرفتن شماره مورد نظرتان ، با یک رقم بالا یا پایین در انتهای شماره، میتوانید از شخصی که آن شماره را جواب میدهد سوال کنید که شماره را از چه شهر یا منطقه ای خریداری نموده است! )

* خطوط رایتل: (پیش شماره های این خطوط در بالا ذکر شده) ، (این خطوط در استان های بزرگ توزیع شده و امکان شناسایی محدوده وجود ندارد)

* سایر خطوط: (پیش شماره های این خطوط در بالا ذکر شده) ، (این خطوط در محدوده های ذکر شده در بالا توزیع می شوند)

 

- شناسایی محدوده شماره موبایل سایر کشورها:

–> اگر شما شماره ای دارید و میخواهید بدانید مربوط به چه کشوری است، برای پیدا کردن مشخصات تلفن همراه یا ثابت در هر کجای دنیا کافیست روی آدرس پایین این پاراگراف کلیک کنید و کد کشور، شهر و شماره کامل موبایل یا تلفن ثابت را بنویسید و کلید analyse را بزنید:

مثال: 971551234567+ این شماره مربوط به خط موبایل داخل شهر دُبی کشور امارات است. (کد 971 پیش شماره کشور امارت متحده عربی، کد 55 پیش شماره موبایل شهر دُبی، کد 1234567 شماره موبایل شخص)

پس از وارد نمودن شماره طبق مثال بالا موارد زیر برای شما به نمایش در می آید:

نوع شماره، تلفن همراه یا تلفن ثابت در بخش Number billable as

نام کشور در بخش Country or destination

نام شهر در بخش City or exchange location  (گاهی ممکن است فقط کشور نمایان شود)

نام اپراتور تلفن در بخش Original network provider

به طور کلی اکثر کشورها مانند کشور ایران چندین اپراتور موبایل دارند، لذا نمی توان کد خاصی برای کشور یا شهری تعیین نمود.

https://www.numberingplans.com//?page=analys is&sub=phonenr

 

- بدست آوردن شماره موبایل و آدرس افراد:

–> این مورد فقط زمانی امکان پذیر است که شخصی از شخص دیگر شکایتی نظیر سرقت، کلاه برداری و … داشته باشد، که در صورت احراز نزد قانون، با ارائه نام و نام خانوادگی به مراجع قانونی (دادگاه) پیگیری های قضایی از طریق پلیس و شرکتهای تلفن همراه صورت میگیرد.

 

- تماس از خارج ایران به داخل ایران:

–> اگر شما در خارج از ایران هستید و قصد دارید با یک شماره موبایل در ایران تماس بگیرید، ابتدا کد 0098 را گرفته و سپس شماره موبایل شخص مورد نظر را بدون عدد 0 بگیرید
برای مثال:  ******* 912 0098

همچنین به جای دو صفر میتوانید از کلید + استفاده نمایید

اگر شما در ایران هستید و میخواهید شماره تلفن همراه یا ثابت خود را نیز به یک شخص خارجی بدهید مانند روش بالا عمل کنید.


- نحوه پیگیری مزاحم تلفنی خطوط همراه اول:

مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول که مزاحم تلفنی دارند می توانند به مراکز تلفن ثابت (در تهران) و ادارات مشترکین (سایر استانها) مراجعه، و با ارائه اصل کارت ملی، سند خط و تکمیل فرم مربوطه جهت پیگیری اقدام نمایند.

 

- نحوه پیگیری مزاحم تلفنی خطوط ایرانسل:

مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل که مزاحم تلفنی دارند می توانند به دفاتر رسمی ارائه خدمات ایرانسل مراجعه، و با ارائه اصل کارت ملی، پوکه سیم کارت و تکمیل فرم مربوطه جهت پیگیری اقدام نموده و یا با مراجعه به فرم اینترنتی شکایات نسبت به ارجاع و پیگیری درخواست خود اقدام نمایند.

 

- نحوه پیگیری مزاحم تلفنی خطوط رایتل:

مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری رایتل که مزاحم تلفنی دارند می توانند به مراکز اصلی ارائه دهنده خدمات رایتل مراجعه (اینجا را کلیک نمایید)، و با ارائه اصل کارت ملی، سند سیم کارت و تکمیل فرم مربوطه جهت پیگیری اقدام نموده و یا مشترک می تواند فرم “رسیدگی به مزاحت تلفنی” را از وب سایت رایتل بارگیری (Download) کرده و پس از تکمیل فرم مربوطه، امضای خود را به تأیید یکی از دفاتر اسناد رسمی برساند. فرم مذکور باید به انضمام “کپی برابر اصل” کارت ملی و کپی سند سیم کارت به آدرس شرکت رایتل ارسال گردد (جهت دریافت فرم اینجا را کلیک نمایید).

 

- نکته: در صورتی که مشترکین تلفن ثابت و یا تلفن همراه هر اپراتوری ، قصد شکایت از یکی از شماره های متعلق به اپراتور دیگر، تحت عنوان مزاحمت تلفنی را داشته باشند، باید موضوع را از طریق اپراتور مربوط به خود پیگیری نمایند نه اپراتور مزاحم شده. بدیهی است در این صورت، موضوع از طریق همکاری اپراتور مذکور و شرکت مقابل پیگیری خواهد شد.

 

 

منبع: پورتال آسمونی Asemooni.com

 
موضوع مطلب : پیش شماره خطوط موبایل ایران, کد موبایل

پنج شنبه 93 آبان 1 :: 8:36 عصر

یه وقتای ادم نیاز به شماره فیک داره مثلا برای باز کردن لاین وایبر...

میتونید ازین سایت receivesmsonline.net استفاده کنید

منبع : irps.tk
موضوع مطلب : شماره فیک امریکا, شماره رایگان, شماره الکی, انگلستان

چهارشنبه 93 مهر 30 :: 9:37 عصر

راه‌های تقویت قدرت آنتن در مودم‌های   wifi

بسیاری از کاربران سرویس ADSL برای استفاده همزمان توسط گجت‌های دیگر، از مودم‌های وای‌فای استفاده می‌کنند. این مودم‌ها که بعضا قوی هم نیستند، ممکن است برخی اوقات کاربران را در آنتن‌دهی و سرعت کلافه کنند. برای تقویت آنتن‌دهی وای فای مودم، به‌طور مختصر در این مطلب پنج راهکار را به شما معرفی می‌کنیم.ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

شنبه 93 مهر 26 :: 4:34 عصر

 

امروز قصد داریم در سایت ایکس تی پی وب آموزش HDR کردن تصاویر را آموزش دهیم . برای دیدن آموزش به ادامه مطلب بروید.

 

ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

یکشنبه 93 مهر 20 :: 5:31 عصر
روت چیست؟
آیا روت به درد من می خورد؟
آیا روت برای گوشی یا تبلت من ضرر دارد؟
 

اصلا روت چیست و چرا باید گوشی یا تبلت خود را روت کنید؟ برای دسترسی به فایل های سیستمی گوشی می باشد که دسترسی به این فایل ها به ما اجازه می دهد تا بتوانیم با تغییر آن ها و استفاده از یکسری کدهایی تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنیم و همچنین برای ریختن فونت و یا نصب فارسی ساز و برخی از نرم افزارها باید گوشی حتما روت باشد.

خوب اگر روت خوب است چرا کارخانه های سازنده گوشی ها را بصورت روت شده ارائه نمی کنند؟ خوب در پاسخ باید بگوییم که چون اگر گوشی شما روت باشد می توانید به کرک برنامه ها دسترسی داشته باشید و اینکه بسیاری از معایب گوشی خود با از بین ببرید و یکی از سیاست های سازندگان گوشی این است که گوشی شما کارایی خود را از دست دهد وشما اقدام به خرید گوشی های جدیدتر کنید مثلا کم بودن حافظه داخلی برای نصب برنامه و بازی و بسیاری از موارد دیگر...

 

ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

یکشنبه 93 مهر 20 :: 5:23 عصر

 

حتما تا به حال با فایلهایی رو به رو شده اید  که معمولا در آخر نام آنها Part01 و  Part02 و…نوشته شده است.سایتهای دانلود برای اینکه کاربرانی که سرعت اینترنت پایینی دارند بتوانند به آسانی و قسمت به قسمت فایلها و نرم افزار ها را دانلود کنند از این روش فایلها رو قسمت بندی میکنند و برای دانلود قرار میدهند.در این آموزش به شما نشان میدهیم که  چگونه میتوان با استفاده از نرم افزار Winrar فایلها رو تکه تکه کرد.

ابتدا نرم افزار Winrar را دانلود کنید.ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

یکشنبه 93 مهر 20 :: 5:18 عصر

 

امروزه همه ی ما برای انتقال ، نگهداری و ذخیره اطلاعاتمان از فلش یا همان یو اس بی ( Usb ) استفاده می کنیم . این سخت افزار جانبی خیلی وقت است که جانشین فلاپی و سی دی شده و توانسته همه را به سوی خود جذب کند . اما این تکنولوژی جالب مشکلاتی را نیز به همراه خود دارد .

شاید برای شما پیش آمده باشد که فلش مموری خود را قفل کرده باشید و نتوانید آن را فرمت کنید یا اینکه به دلیل ویروسی شدن قادر به فرمت نمی باشید و یا به هر دلیلی فرمت کردن فلش شما به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است . با این ترفندیا بهتر است بگوییم مینی ترفند به راحتی می توانید هارد یا فلش مموری خود را 100 % فرمت کنید .ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

یکشنبه 93 مهر 20 :: 5:16 عصر

نسخه جدید وایبرو دانلود نکنید مشکل نرم افزاری داره 

تست شده توسط خودم و یکی از دوستان

هم از گوگل پلی و هم بازار تست کردیم اگه وارد وایبر بشید و بعد خارج بشید و بلافاصله wifi رو قطع کنید و به گوشیتون دست نزنید بعد یک دیقه میبینید گوشی خاموش و روشن میشه

 
موضوع مطلب : مشکل, ورژن, جدید, وایبر, viber, نرم افزار

شنبه 93 مهر 5 :: 6:44 عصر

آشنایی با نرم‌افزار FinePrint

معمولاً نرم‌افزارهای کوچک و کاربردی، گمنام هستند. زیرا معمولا کاربران وقت زیادی برای پیدا کردن آنها و آشنا شدن با قابلیت‌‌های آنها صرف نمی‌کنند. بنابراین قصد داریم در این شماره یک نرم‌افزار مدیریت چاپ، کاغذ و زمان را که شاید خیلی از شما عزیزان با آن آشنایی نداشته باشید، را معرفی کنیم . نام این نرم‌افزار جالب و کاربردی FinePrint می‌باشد، این نرم‌افزار قابلیت های بسیار زیادی دارد که این مقاله گنجایش مطرح شدن تمامی نکات آن را ندارد، ما فقط به چند نکته مهم از قابلیت‌های آن اشاره می کنیم، مسؤلیت کنکاش و جستجو در نرم‌افزار و یادگیری تمامی نکات ریز آن مطابق معمول با خواننده خواهد بود. بعنوان مقدمه کافی است برخی قابلیت‌های این نرم‌افزار را حضورتان بیان نماییم تا خودتان بیشتر با هدف این مقاله آشنا شوید: ـ صرفه جویی در مصرف کاغذ، جوهر پرینتر و زمان. توسط این نرم‌افزار قادر خواهید بود، تعداد 2 تا 8 صفحه را در یک صفحه جای داده و بر روی یک صفحه A4 چاپ کنید، جوهر پرینتر کمتری مصرف کنید و همچنین زمان کمتری را هم صرف چاپ کردن کنید. ـ گذاشتن سایه (Watermark) بر روی عکس ها و کاغذهای چاپی جهت جلوگیری از تکثیر غیرمجاز آنها . ـ مدیریت چاپگرها قبل از چاپ نهایی و نشان دادن پیش نمایش صفحات مورد نظرقبل از چاپ ـ ذخیره فایل خروجی به صورت یک فایل تصویری از نوع BMP, JPEG, TIFF ـ چاپ کردن متون به صورت صفحات سیاه و سفید و یا چاپ بدون کاراکترهای گرافیکی ـ قرار دادن اولویت برای نامه‌ها هنگام چاپ آنها ـ امکان اضافه یا حذف کردن صفحات و مشاهده آنها قبل از چاپ ـ امکان ایجاد کردن نامه‌های اداری و رسمی با فرمت‌های خاص ـ امکان ادغام کردن چند سند با هم و چاپ کردن یکباره آنها ـ پشتیبانی از Clipboard ویندوز به منظور استفاده‌های مجدد ـ قابلیت مقیاس گذاری به منظور چاپ در اندازه محدوده قابل چاپ برای پرینتر ـ قابلیت چاپ به صورت پشت و رو در یک زمان ـ قابلیت تنظیم حاشیه‌های صفحات به منظور افزایش اندازه فونت و چاپ خواناتر نکته: برای دریافت نسخه آزمایش این نرم‌افزار می توانید به سایت www.fineprint.com مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت نسخه کامل و رجیستر شده آن ، به CD همراه ماهنامه در شماره‌های گذشته مراجعه کنید، نسخه مورد نظر ما در این مقاله FinePrint نسخه 5 . 45 می‌باشد.ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

دوشنبه 93 شهریور 31 :: 2:45 عصر

شما می‌توانید کل سیستم عامل را داخل یک فلش مموری USB ذخیره کرده و آن را در جیب خود یا کشو داشته باشید. در مواقع اضطراری و بخصوص زمانی که با یک نت‌بوک یا سیستمی که مجهز به CD-ROM و DVD-ROM نیست استفاده می‌کنید، بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این نصب در زمان کوتاه‌تری انجام خواهد گرفت.

در این بخش یاد می‌گیرید چگونه یک فلش قابل بوت با ویندوز 7 یا Vista (برای سایر سیستم عامل‌ها امکان‌پذیر نیست) بسازید:


1- فلش مموری‌تان را فرمت کنید.

فلش مموری را وارد کرده و از اطلاعات موجود در آن پشتیبان تهیه کنید. برای اینکه فلش خود را قابل بوت کنید باید آن را فرمت کنید. ما از یک فلش 8GB استفاده کردیم ولی 4GB هم کافی است.


2- فلش مموری را به کمک CMD پارتیشن بندی کنید.

Command prompt را باز کنید. برای این کار در پوشه Windows/System32 روی CMD.exe راست کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید CMD را در قسمت جست و جو کرده و با فشار دادن Ctrl + Shift + Enter ، command prompt را فعال کنید.

حالا باید در مسیر C:\Windows\system32 باشید (C نشان دهنده درایوی است که ویندوز روی آن نصب است.) این‌جا باید diskpart را تایپ کنید تا وارد Disk Partition tool شوید که به شما این امکان را می‌دهد که فلش را فرمت و پارتیشن‌بندی کنید. با تایپ list disk لیستی از دیسک‌های فعال نمایش داده می‌شود که به هر کدام شماره‌ای اختصاص داده شده است. با توجه به حجم آن‌ها شماره فلش usb خود را به خاطر بسپارید. برای مثال در تصویر بالا شماره 2 نشان دهنده فلش usb است.


3- به وسیله CMD فلش را فرمت کنید.

اکنون باید فلش خود را پارتیشن بندی کرده و آن را با فایل سیستم NTFS (مخفف New Technology File System) فرمت کنید. برای این کار دستورات زیر را به ترتیب و با دقت وارد کنید:

Select Disk #

(# شماره فلش مموری شما است که در مرحله قبل به دست آوردید.)

Clean

(این دستور همه پارتیشن‌های قبلی را از روی فلش پاک می‌کند که شامل سکتور‌های مخفی هم می‌شود.)

Create Partition Primary

(پارتیشن اصلی را با مقادیر پیش‌فرض ایجاد می‌کند.)

Select Partition 1

(پارتیشنی را که درست کردید انتخاب می‌کند.)

Active

(پارتیشن را فعال می‌کند.)

Format FS=NTFS

(پارتیشن را با فایل سیستم NTFS فرمت می‌کند. این مرحله با توجه به حجم فلش ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد.)

Assign

(این دستور به فلش یکی از حروف انگلیسی را که در دسترس است اختصاص می‌دهد. در این مثال حرف L را به فلش ما اختصاص داد.)

Exit

(از DiskPart tool خارج می‌شود.)


4- دی وی دی ویندوز را به پوشه‌ای در دسکتاپ کپی کنید.

تمام فایل‌های موجود در DVD ویندوز 7 را به یک پوشه در دسکتاپ خود کپی کنید. ما فایل‌ها را داخل پوشه‌ای به نام Windows 7 قرار دادیم.


5- فلش خود را به یک وسیله قابل بوت تبدیل کنید.

حالا دوباره به command prompt برگردید. (فراموش نکنید که باید روی آن راست کلیک کرده و Run as an administrator را انتخاب کنید.) با استفاده از دستور CD به محل کپی کردن فایل بروید. برای این کار ابتدا دستور CD را وارد کرده و سپس با یک فاصله مسیر فایل‌ها را وارد کنید. اکنون باید مسیر چیزی شبیه به C:\Users\USERNAMEHERE\Desktop\Windows 7 باشد. الآن باید دستورات زیر را وارد کنید:

CD Boot

(این دستور شما را وارد پوشه بوت می‌کند)

Bootsect.exe /nt60 L

(این دستور درایو L را که در مرحله قبل به فلش اختصاص داده شده بود انتخاب می‌کند.)

در این مرحله فایل‌های مورد نیاز در فلش شما ذخیره می‌شوند و فلش شما را قابل بوت می‌کنند. به خاطر داشته باشید که اگر از یک ویندوز 7 یا Vista 32 بیتی استفاده می‌کنید فقط می‌توانید از فایل‌های ویندوز 32 بیتی برای ساخت فلش قابل بوت استفاده کنید.           


6- فایل‌ها را به فلش خود کپی کنید.

تمام فایل‌های ISO را به فلش خود کپی کنید. برای این کار نیازی به استفاده از CMD نیست. کافی است فایل‌ها را از پوشه Windows 7 (که در مرحله 4 ایجاد کردیم) به فلش درگ و دراپ (drag & drop) کنید. پیشنهاد می‌کنیم درایور‌های سخت‌فزاری را هم داخل فلش کپی کنید تا هنگام نصب، ویندوز بتواند آن‌ها را پیدا کند.

فلش قابل بوت شما آماده است. آن را وارد پورت usb سیستم مورد نظر کرده و به خاطر داشته باشید که وارد BIOS شده (معمولا با فشردن F2 یا F12) و ترتیب بوت را به نحوی تغییر دهید که USB قبل از هارد دیسک یا CD-ROM و DVD-ROM باشد. حالا هنگام شروع به کار، سیستم باید به طور خودکار شروع به دانلود فایل‌ها از فلش کرده و وارد محیط نصب ویندوز 7 شود.

منبع
موضوع مطلب : اموزش, نصب, ویندوز, 7, روی فلش, مموری, هارد, اکسترنال, پرتابل

سه شنبه 93 شهریور 25 :: 10:4 صبح
<   <<   6   7   8   9   10   >   
کلیه حقوق این وبلاگ برای ir-software محفوظ است